12 Mart 2013 Salı

Her Şeyin Başı Sağlık!

Ben bir heves; nasıl olduysa çoluklu çocuklu kuzenlerimle çoluksuz çocuksuz buluşmamızı, bu buluşmanın keyfini, aynı buluşmanın akşamında bir de sevdiceğim Gökhan'ımla aylaaar belki yıllar sonra sinemaya gidişimizi ve çook beğenerek izlediğimiz, nice güzel alt mesajları olan "Hükümet Kadın" filmini anlatacaktım..
Olmadı.. Bugün yazayım, birazdan yazayım, şu işi bitirip yazayım derken salı günü Gökhan'ımın ani rahatsızlığı ile gittiğimiz hastanede bir iğne bir serum ile evimize döneriz umutlarımızı söndürerek 4 gece kaldık.. Gökhan'ımın vücüduna giren mikroplar diyare, bulantı, ateş üçlüsü ile saldırıya geçip "koca" kocamı yataklara düşürdü.. İstanbul genelinde salgın varmış ki aynı durumda 4-5 kişi daha yatıyordu hastanede.. Neyse ki 4 günlük bir hastane sürecinin sonunda ikimizde sağlıklı şekilde haftaya başladık..
Hastanedeyken bol bol düşünme fırsatım oldu..
Neler mi düşündüm?
Bunları:
- Anne ve babalar, hasta olduğunda hastalık derecesi ne olursa olsun "aman iyi ki çocuğum hasta değil" diye sevinen garip canlılarmış... bazı şeyler gerçekten anne / baba olunca anlaşılırmış..
- Sevdiğinle "Ah şöyle baş başa birkaç gün geçirsek.." diye evrene mesaj gönderirken "yer" bildirmek de gerekiyormuş. Hastanedeki ilk gecemizde, yanımda kolunda serumla yatan Gökhan'ımla baş başayken bunu düşündük ve güldük..
- Kaç yaşında olursan ol anne, babanın gözünde hep küçük, hep "bilmez"mişsin.. doktora neler söylemem gerektiğini tekrar tekrar tembihleyen babam, ne yenilip içilmesi gerektiği konusunda mini seminerler veren kayınvalidemin gözünde bizim küçük ve "bilmez" olduğumuz gibi ;)
- bir üst maddenin devamı olarak kaç yaşında olursan ol hep anne, babana ihtiyaç duyarmışsın ;))
- öğretmen çocukları gerçekten de nerede, ne şekilde olursa olsun işlerini düşünürlermiş; hastane odasını laptop, ipad, telefon teşkilatıyla ofise çevirirlermiş,
- kitap, her yerde her koşulda yanında olan en yakın arkadaşmış.. dinlemez ama dinlendirirmiş..
- dostlar, arkadaşlar, sevenler sevilenler... güç verirmiş, güven verirmiş..
- ve sağlık.. tabi ki ennn önemli şey imiş..

Bu bol lodoslu haftanın baş ağrısız, sağlıklı geçmesi dileğiyle..
Gülücükler ;)


2 yorum:

Gamze ÇİFTÇİ dedi ki...

çok geçmiş olsun Berfucuğum.sağlık olmadan hiçbirşeyin anlamı yok gerçekten.

kalemperest dedi ki...

Sağol arkadaşım, salgın var kuzucuklara dikkat ;)