18 Nisan 2016 Pazartesi

Bizde Bahar 18 Nisan'da Başlar...

Bahar, kimileri için umut; kimileri için neşe demektir... Bahar, benim için "kardeş" demektir...
85 yılının baharı yüreğimin yalnız tarafını doldurmuş ve hayattaki en eski arkadaşımı getirmiştir..
Bu öyle bir geliştir ki kardeşimden önceki 2.5 yıl yok gibidir..
Ablalık, anneliğin en yakın kopyasıymış yaşarken öğrendim. Kaygının daha az, dostluğun daha çok olduğu bir kopya hem de... .
Anılarmış, taklitlermiş, masadan kovulmalarmış, arabanın arka koltuğunda kavga ederken azar işitmekmiş, bardağımdan içme yemeğimden yeme çekişmeleriymiş, önce hasta etmek sonra hasta oldu diye başından ayrılmamakmış, karanlıktan korkmamak, bisikletten düşmemekmiş, birlikteyken bıkmak ayrılınca özleyip ağlamakmış, ilk topuklu ayakkabıyla ilk sakal tıraşıyla dalga geçmekmiş, hayal bahçesinde eğlenceli oyunlar, uykudan önce uydurulan ürkütücü olaylarmış, bakkala gitme sırasıymış, diğerinin suçu yüzünden ceza alıp isyan etmekmiş, sel gider kum kalırmış, yerli malları haftasında söz ezberletmek, törende ezberlediği şiiri unutmasın diye dua etmekmiş, o bir şey başardığında gururlanmak, üzülürse diye kaygılanmakmış, rakı kadehi, çay yudumuymuş, gitar sesiymiş, köpek tutkusuymuş, voleybol maçıymış, severken canını çıkaranmış...
Bir insana ailesi tarafından verilen en tarifsiz hediye, hayat yolunda ilk ve önemli adımları atarken yanında olan canmış..
Korumak ve korunmak, kollamak ve kollanmakmış...
Gel deyince gelmek, git deyince gitmemekmiş..
Omzunda olan el, üzerinde olan bir çift gözmüş kardeş...
Asla ama asla yalnız kalmamakmış...

İnsana ikinci çocuk cesaretini veren ve bu cesarete sebep olacak sınırsız sevgiyi yaşatanmış kardeş...


İyi ki doğdun kardeşim, Berker'im...
Seni yaşlanmandan korkacak kadar çok seviyorum :)
DaDi 

4 yorum:

Esra Barbaros dedi ki...

Gözyaşları eşliğinde kelimelerimi doğru yazabilirsem yorum yapacağım. Berfucum kafası milyonlarca soru işaretleriyle dolu olan biri olarak çok fazla pay çıkardım yazında kendi adıma...Ne diyeyim hayırlısı olsun.Berker'e sağlık ve güzelliklere dolu nice 18 Nisanlar diliyorum. Her zamanki gibi "YÜREĞİNE,KALEMİNE SAĞLIK CANIM BENİM "❤🍀❤🍀❤🍀❤🍀❤🍀❤🍀

kalemperest dedi ki...

O soruların yanıtları bir çift küçük ayak sanırım :))
Hayırlısı olsun, sevgiler öpücükler..

mesut dedi ki...

"Yüreğine değmek", tümcesini çok severim, bunu sizinle özdeşleştiriyorum, biri yüreğinize o kadar güzel değmiş ki, sözünüzde, yüzünüzde, yüreğinizde bütünleşmiş.Mutluluğunuz bir Çınar'ın duruşu gibi görkemli,ihtişamlı ve sessizliği ve süzülüşü kadar da huzur versin. Berker'e sağlık diliyorum, bekar yanına da bol kazançlar... yüreği güzel insanlar..sağlıcakla..

kalemperest dedi ki...

Güzel dileklere çok teşekkürler.. Yüreğimize değen tüm dostlara selam olsun :)