13 Ağustos 2017 Pazar

V. Zeka ve Yetenek Kongresi Yaklaşıyor...


Seminer, sempozyum ve kongreler her zaman beni çok heyecanlandırmıştır ve şartları zorlayarak katılabildiklerimin hepsine katılmaya çalışırım. Mesleki paylaşımların yanı sıra kişisel gelişime katkısına sonuna kadar inandığım bu etkinliklerden Zeka ve Yetenek Kongresinin yeri ayrıdır. Türkiye Zeka Vakfının ODTÜ'de düzenlediği bu kongrede ODTÜ'nün o aydınlık atmosferi, her yıl karşılaştığımız tanıdık yüzler, başkentin ciddiyetinin üstümüzde yarattığı o garip his ve muhteşem konuşmacılar sadece beni değil herkesi heyecanlandırıyor. 
Bu yıl 5.si düzenlenecek olan kongreye son 2 yıldır katılıyorum. Hem inanılmaz keyifli hem de çok geliştirici bir kongre oluyor. Kongre sırasında sosyal medyadan paylaştıklarım ve sonrasındaki yazılarım veya sohbetlerimle yakın çevremde de oldukça ilgi uyandırdım kongreye. Paylaşımlar o kadar hayatın içinden ki illa öğretmen olmak gerekmiyor katılmak için anne-baba olmak bile tek başına yeterli bence. İlk yıl bana eşlik etmek için sadece Ankara'ya gelen Gökhan'ım bile ikinci yıl baş dinleyici oldu:)
Bir de bu kongrede kalbim umutla doluyor. Bazen fazla karanlık gelen ülkem için aydınlık milyonların olduğunu görüyorum Türkiye'nin her yerinden gelen katılımcılarda.
Kongre afişleri çıktı, biletlerin satışa çıkmasını bekliyoruz. Sanırım bu yıl biraz kalabalık gideceğiz, bekle bizi ODTÜ bekle bizi TZV 4-5 Kasım'da...

İlgilenenler için adres: http://kongre.tzv.org.tr/2017/

Hiç yorum yok: