10 Eylül 2017 Pazar

35 Yaş Notları...


Doğum günlerini önemsiyorum. Birlikte geçirilmiş olan "bir" yılın "iyi ki"si, yine birlikte "bir" yıl daha geçirme umuduna karışıyor. 
Yılları saymayı seviyorum. Korkmuyorum geride kalan yolların artmasından. Bugünün mayasının, lezzetinin o yıllar sayesinde olduğunu görüyorum.
Sevdiklerimle "ol"maktan mutluluk duyuyorum. Bazen arada binlerce kilometre bazen görüşülememiş nice yıllar da olsa bir "ol"duğumuzu biliyorum.
Biriktirmeyi biliyorum ama asla para biriktiremiyorum :) para ile karşılık bulamayacak anlar, anılar, dostlar biriktiriyorum. Kıyamıyorum onların bir tek saç teline, harcayamıyorum. Zaman zaman benim de kumbarama karışıyor sahte paralar, usulca yolun kenarına bırakıyorum.
Özlüyorum... çocukluk günlerimi, öğrencilik yıllarımı, gözümüzden yaş gelene kadar gülüp saçma sebeplerde dağılıp günlerce ağladığım o coşkulu zamanları ama sorsan geri gitmek istemiyorum.
Bazen bakıyorum kendime baya büyümüş buluyorum. Şaşırıyorum, gururlanıyorum.
Şans'ın ve Emek'in kardeş olduğuna inanıyorum. Hayattaki bazı güzelliklerin şans, bu güzelliklerin devamının emek olduğunu düşünüyorum. 
Ailem, sevgilim, evlatlarım ve güzel dostlarım şansımdı... onlarla kurduğum güzellikler karşılıklı emek...

Bugün 35 yılımı tamamlamış olarak uyandım güne... teşekkürler hayat! yıllarıma anlam katan nice an, anı ve yüreğe... en çok da aileme, eşime ve bücür meleklerime...Hiç yorum yok: