4 Eylül 2017 Pazartesi

Saçım Saçın Olsun....


     8. ayında annemin ısrarları ile kazıttığımızdan beri kesmedik saçlarını... emek emek uzattık... her gece uyumadan önce taradık ördük; iyi geceler öpücüğünü yanağından sonra saçlarına kondurduk. Canımız ne zaman sıkılsa kafamızı saçlarına gömdük, cennet kokunu içimize çektik. Saçlarını okşamak insan, taramak anne baba olduğumuzu hatırlattı bize... 
     ve bugün tüm şarkılarına eşlik eden, bebeklik buklelerinin ucunda ışıldadığı, yaz boyu İda'nın kokusunu içine hapsetmiş ipek saçlarını kestirdik. İlk kez kuaföre gitmen, biraz daha büyümüş olman, okul için de hazır olman bir yana bugünün bambaşka bir anlamı olsun istedik.
     Anne-baba olmak bambaşka duygular ve farkındalıklar kazandırıyor insana. Dünyanın neresinde olursa olsun her çocuk için ayrı sızlıyor insanın yüreği. Biz de saçların okşanacak kadar uzadığından beri seni ve abini her sevdiğimiz, varlığınıza her şükrettiğimizde dünyadaki bütün çocuklar için önce sağlık sonra mutluluk diledik.
     Ve benim güzel kızım bugün sen henüz tam 4 yaşında bile olmamışken boyundan büyük bir iyiliğe küçük bir katkı sağladın. Öpe koklaya uzattığımız saçlarını #saçımsaçınolsun sloganıyla Kanser Savaşçılarına gönderiyor, kanserli bir kız çocuğuna peruk yapılması için bağışlıyoruz. Umarım öperek zarfa koyduğum bu saçlar, örttüğü acılara şifa getirsin, umut getirsin...
     
     Başka anneler de çocuklarını bu iyiliğe ortak etmek isterlerse https://www.kansersavascilari.org/?avada_portfolio=sacim-sacin-olsun adresinden bilgi edinebilirler. En az 30 cm uzunluğunda kesilmiş kuru, temiz saçları Gizem Tokça adına Amerikan Hastanesi Güzelbahçe Sokak No 20 Nişantaşı Şişli İstanbul adresine gönderiyorsunuz. 
     Biz kargomuzu hazırladık yarın gönderiyoruz.


Paylaşarak iyiliğin çoğalacağı, acıların azalacağı bir hafta olsun... 
çocuklar için dilenen tüm iyi dilekler kabul olsun...

1 yorum:

berat haziray dedi ki...

Gurur duydum minik Karmenimle💖Onun güzel saçları başka bir çocuğu mutlu edecek🙇‍♂️